Toužíte po změně, nemůžete se rozhodnout jakou barvu použít, ale cítíte, že to sami nezvládnete? Bytový architekt vám rád navrhne variace barev a může obstarat spolehlivého a zkušeného malíře. Chcete-li si však výběr i výmalbu provést svépomocí, jistě vám přijde vhod několik inspirativních podnětů.

    • Vstupní místnost vyžaduje dostatek světla, proto volte světlé barvy a použití jakéhokoliv zrcadla opticky místnost zvětší.
    • Pokud se chystáte vymalovat halu, tělocvičnu nebo jiné větší plochy s vysokými stropy, nezapomeňte na bezpečí během práce ve výškách. Zorganizujte všechny pracovní aktivity s minimálními časovými ztrátami, aby nebyly prostory dlouho uzavřeny, nebo při plném provozu se neohrožovalo zdraví procházejících lidí.
    • Vejdete-li do restaurace a rozhlédnete se, její interiér na vás buď příjemně zapůsobí nebo ne. Podle toho se rozhodnete, zda zůstanete a ochutnáte nabízené gastronomické pochoutky nebo se otočíte a odejdete. Vlastníte nějaké stravovací prostory? Dokážete je vnímat jako potencionální zákazník?
    • Místnost může být honosit luxusní nábytek, ale první dojem může zkazit nepřijatelná výmalba. Návrhy interiérů nezahrnují tudíž jenom výběr jeho slohu a samotného nábytku, ale významnou roli představují další doplňky, ke kterým se barva a její aplikace řadí.

Ergonomii bydlení docílíte vhodně rozestavěným nábytkem a promyšleným použitím barev a různých doplňků. Stěny dětského pokoje můžete oživit nalepením samolepících vzorů jako jsou běžně dostupná barevná kolečka.

  • Výměna lustru může výrazně změnit místnost.